آخرین مقالات

معرفی بهترین کفی طبی و بررسی انواع کفی

معرفی بهترین کفی طبی و بررسی انواع کفی

آیا به کفی کفش نیاز دارید؟ بهترین کفی طبی را چگونه بشناسیم؟مزایایی را که می توانند ارائه دهند، مسائلی که می توانند حل کنند و کدام نوع برای شما مناسب است را بیابید. اگر برای مدت  زمان طولانی لازم است روی پای خود بایستید و یا پیاده روی میکنید و می دوید بهتر است بدانید که خرید یک جفت کفش طبی استاندارد فشار وارده از سمت زمین را به حداقل رسانده و شرایط را برایتان بسیار راحت می کند، سوالی که اینجا مطرح است این است که  آیا تاکنون  به کفی های داخل کفش فکر کرده اید؟

کفی‌ها می‌توانند راحتی و پشتیبانی از پای شما را بیش از چیزی که فکر میکنید، فراهم کنند، یکی دیگر از فواید استفاده از کفی های کفش این است که عمر کفش شما را افزایش میدهند و حتی می‌توانند به شما کمک کنند تا پاهایتان با احساس راحت‌ی بیشتری در کفش مورد علاقه‌تان قرار بگیرد. بنابراین توصیه میشود در انتخاب نوع کفی هایی که می خواهید از آنها بهره مند شوید دقت بالایی به خرج دهید.

کفی طبی پیاده روی استاندارد، نه تنها برای رفع دردپا مورد استفاده قرار میگیرد، بلکه میتواند بیومکانیک پاها را برای عملکرد ورزشی بهتر بهبود ببخشد، همچنین برخی از افراد به علت اینکه از کفش خود حمایت لازم را دریافت نمی کنند با خرید کفی کفش سعی در بهبود شرایط می نمایند.در اینجا مطالبی را برایتان آماده کرده ایم تا همه مواردی که برای انتخاب کفی مناسب اطلاعات کافی داشته داشته باشید.

 

نحوه خرید کفی کفش

یکی از نکاتی که در زمان خرید کفی کفش لازم است به آن توجه شود این است از چه مشکلاتی در پا رنج میبرید، مشکلاتی مانند التهاب کف پا، بونیون، خار پاشنه یا سایر مشکلات رایج پا که می‌تواند بر انتخاب کفی که برای شما مناسب‌تر است، تأثیر بگذارد.

 

پاهای خود را بشناسید!

در ابتدا لازم است به شناخت کافی از پاهای خود برسیم چرا که پاها متفاوت و منحصر به فرد می باشند. به عنوان مثال میزان قوس پا در هر فردبه صورت بالا، متوسط یا کم میباشد، عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود نوع راه رفتن شما است، بطور کلی سه نوع کلی راه رفتن وجود دارد:

  • پروناسیون بیش از حد: پاها به سمت داخل می چرخند (این نیز رایج ترین است)
  • سوپیناسیون: پاها به سمت بیرون می چرخند
  • خنثی: پاها نه بیش از حد پرونیت دارند و نه به حالت خوابیده

 

بررسی انواع کفی طبی

بطور کلی کفی ها به دو دسته عمومی و طبی تقسیم می شوند، کفی های عمومی اغلب کار پمپاژ خون، تقسیم وزن بدن در سطح کف پا و جذب شوک ها را انجام می دهند.

دسته دیگر کفی های طبی که متناسب با پاهای خاص  طراحی شده اند برای افراد که در ذیل به آن اشاره میشود  مناسب هستند:

  • افرادی که دارای خار پاشنه (زایده ای در قسمت جلوی استخوان پاشنه) هستند و هنگام راه رفتن، احساس درد در پاشنه می کنند.
  • افرادی که در پای خود دچار افت قوس طولی دارند.
  • برخی افراد نیز به توصیه پزشک متخصص خود از کفی های طبی خاص برای استفاده در بخش  تکمیلی در ارتوپدی و توانبخشی استفاده میکنند.

یکی از کاربرد های کفی های طبی و ارتوپدی این است که به واسطه جریان مواد سیال بر نقاط واکنش کف پا تاثیر می گذارند، این نوع کفی ها مستقیما با ماهیچه رگ ها و تاندون ها سر و کار دارند.

معرفی-بهترین-کفی-طبی

هر فرد به چه نوع کفی نیاز دارد؟

بطور کلی سه نوع اساسی از کفی ها وجود دارد که عبارتند از: کفی های راحتی، کفی های قالبی و ارتزهای سفارشی.

اگر پاهای شما دچار حس خستگی، درد و ناخوشایندی در حین دویدن، ورزش یا ایستادن میشود، کارشناسان پا شوز طبی ،کفی های راحتی را به عنوان  گزینه ای عالی به شما پیشنهاد میکنند، زیرا این نوع کفی ها برای افزایش پشتیبانی قوس طراحی شده اند.

اگر بعد از استفاده از این نوع کفی باز هم پاهای شما تحت فشار قرار داشت لازم است پس از مشورت با یک متخصص از کفی های متناسب تری  مانند کفی‌های قالب‌گیری شده یا ارتزهای سفارشی استفاده نمایید.

کفی های قالب گیری شده برای کمک به مشکلاتی مانند پرون شدن بیش از حد، یا قوس های بسیار کم یا مسطح ساخته شده اند. در ادامه ارتزهای سفارشی مشابه کفی های قالبی هستند با این تفاوت که پس از معاینه و بررسی پای شما توسط یک متخصص مجرب، مختص پای شما ساخته و طراحی می شوند، این موضوع برای افرادی که کف پای صاف دارند بسیار حائز اهمیت است، استفاده از کفی طبی پای صاف میتواند حمایت گر قوی برای این افراد از فشارهای وارده باشد.

هدف بیشتر افراد از خرید کفی طبی این است که قصد دارند  با استفاده از کفی به کفش خود کمک کنند تا شرایط مناسب‌تری برای پایشان فراهم کند. به عنوان مثال، زمانی که احساس میکنند که پاشنه کفششان خیلی گشاد است و  موجب لغزندگی پاهایشان درون کفش میشود با یک کفی پس از فروش می توانند به پر کردن حجم برای تناسب بهتر کمک کنند.

مورد دیگر اینکه افراد ورزشکار حتما برای تهیه کفی طبی ورزشی حتما از مراکز و فروشگاههای معتبر اقدام به خرید کنند وحدالمکان بهتر است بصورت حضوری خرید انجام شود.

 

بهترین کفی طبی

زمانی که نوع قوس، نوع راه رفتن و مشکلات پا را که ممکن است داشته باشید را مشخص کردید، وقت آن است که کفی خود را انتخاب کنید. اکنون زمان آن است که از خود بپرسید به چه چیزی نیاز دارید؟!آیا در تلاش برای افزایش عملکرد خود هستید؟ آیا به دنبال تسکین هستید؟

کفی‌های طبی شوزطبی برای بهینه‌سازی حرکت طبیعی پا، جذب ضربه و آسان‌تر ماندن فعال برای مدت زمان طولانی طراحی شده‌اند. این نوع کفی های راحتی، با پشتیبانی کامل قوس پا به کمر و زانوهای شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشند.

اگر در تلاش برای مدیریت درد هستید؛ کفی های ضد درد، که اغلب از ژل ساخته می شوند و گاهی اوقات فقط برای پاشنه پا ساخته می شوند، برای کمک به کاهش اثرات بونیون، فاسیای کف پا و خار پاشنه طراحی شده اند. آنها می توانند احساس در پشت، زانو و پاشنه پا را بهبود بخشند و همچنین به جذب ضربه کمک می کنند و می توانند عمر کفش شما را افزایش دهند.

 

 نکات ضروری که پس از خرید کفی لازم است توجه شود!

هنگامی که کفی را انتخاب کردید، جوراب خود را روی آن نگه دارید و سعی کنید روی کفی روی زمین بایستید. هنگامی که کفی مناسب را خریداری کردید، کفی استوک خود را از روی کفش خود بردارید و کفی جدید را در آن قرار دهید. برخی از کفی‌ها با نمودار اندازه در پشت بسته فروخته می‌شوند و می‌توان آن‌ها را با اندازه‌هایی که در قسمت زیرین آن چاپ شده است، برش داد.

شما باید در فعالیت های خود راحت باشید. پاهای دردناک و دردناک لذت شما را از بین می برد و عملکرد شما ممکن است آسیب ببیند. خوشبختانه نیازی به تحمل تاول، پا درد یا ناراحتی نیست. از فعالیت ها و وقت خود در خارج از منزل بیشترین بهره را ببرید و کفی های مناسب را انتخاب کنید.

بهترین-کفی-طبی

در آخر اینکه..

در کفش های تیز، با کوچک ترین ضربه وارده به کفش، مستقیماً کمر و ستون فقرات تحت تاثیر و فشار قرار  میگیرند، درحالی که در کفش های طبی نوک گردو استاندارد این ضربه ها گرفته می شود. لازم به تاکید است که در یک کفش طبی مناسب، پاشنه و پنجه کفش باید گرد شود تا فشار را کم کند و انرژی زیادی از فرد هنگام راه رفتن گرفته نشود.

نصب یک قالب  وکفی طبی مناسب در کفشی با این مشخصات باعث می شود، فرد احساس کند که در منزل نشسته و با غلتاندن پاهایش بر روی وردنه وریدهای پایش را استراحت می دهد.اگرچه در سطح شهر و خیابان فروشگاهای زیادی وجود دارد که کفی های بی کیفیت را با عنوان کفی طبی به مشتریان خود معرفی میکنند،بنابراین توصیه میشود که حتما از مراکز و فروشگاهای معتبر کفش و صندل طبی اقدام به تهیه کفی طبی مناسب پای خود نمایید. 

توصیه میشود قبل از اقدام به تهیه کفی طبی پیاده روی و یا  انواع کفی طبی سیلیکونی و ژله ای حتما با متخصصین کفش و صندل طبی شوز طبی مشورت نمایید.

شرکت شوز طبی با ارائه انواع کفش طبی مناسب هر سایز پا را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تولید و روانه بازار می کند.
این شرکت محصولات خود را به صورت اینترنتی نیز به بازار عرضه می دارد. از حس سلامتی و شادابی شما خرسندیم. (پیچ اینستاگرام شوزطبی)
 
 
 مطالب پربازدید مرتبط
Tags: ,